Oferta naszej firmy

Pracownia Usług Projektowych MATHIA została założona w 1992 roku jeszcze w czasach głębokiego kryzysu gospodarczego i ekonomicznego. Wówczas państwowe biura projektowe padały jak muchy. Wkrótce rynek został zasypany architektami, konstruktorami i projektantami wielu branż, którzy pozostali bez pracy. Wielu z nich przekwalifikowało się, część wchłonęła administracja, a nieliczni odważyli się założyć własne pracownie.

Nasza pracownia od dnia założenia nieprzerwanie funkcjonuje w Grodzisku Mazowieckim. W tym czasie zdobyliśmy ogromne doświadczenie projektowe i odnieśliśmy wiele sukcesów realizacyjnych, najwięcej na terenie miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki. Nasze projekty są najczęściej realizowane w okolicy, dlatego mamy niemal pełny obraz naszych realizacji.

Dorobek projektowy pracowni jest ogromny. Specjalizujemy się w tanim, ekonomicznym, funkcjonalnym budownictwie jednorodzinnym. Są to budynki nieduże o standardowej funkcji i klasycznej ponadczasowej architekturze, proste i łatwe w konstrukcji, a zatem tanie w realizacji. Taka linia projektowa sprawiła, że niektóre opracowania zdobywały zainteresowanie innych naszych klientów i były sprzedawane wielokrotnie. W ten sposób zdecydowaliśmy się na opracowania powtarzalne, które prezentujemy w grupie ( katalogu ) projektów powtarzalnych.

Nasza wiodąca linia projektowa to budownictwo indywidualne, w tym zabudowa szeregowa. Posiadamy również projekty budynków mieszkalnych na wąskie i nietypowe działki.

Wyspecjalizowaliśmy się również w szczególnym gatunku opracowań. Wykonujemy projekty technologiczne m.in. salonów kosmetycznych i fryzjerskich, gastronomii, pizzerii, kebab, sushi, przychodni lekarskich, pralni, aptek oraz zakładów produkcyjnych. Wykonaliśmy projekty technologiczne wielu przedszkoli o różnych formułach działalności: publiczne, niepubliczne, z cateringiem, z pełną kuchnią, jako punkty opieki nad dzieckiem, klubiki itp.

Ponadto wykonaliśmy niezliczoną ilość projektów budynków gospodarczych, gospodarczo – garażowych i garażowych, z których tylko część prezentujemy na naszej stronie.

Na naszej stronie prezentujemy Państwu mały wycinek naszego dotychczasowego dorobku. Jednocześnie oferujemy wykonanie indywidualnej usługi projektowej, która jak mamy nadzieję zaspokoi każde oczekiwania. Ponadto wykonujemy adaptacje ( przystosowania ) projektów powtarzalnych wszystkich wiodących biur projektowych w Polsce. Sprzedajemy projekty wydane między innymi przez : Murator, Krajobrazy , Archeton , Archon , Dobre Domy , Lipińscy , Studio Atrium, MTM Styl, MG Projekt , Archi Projekt , Arch Tim, Horyzont , Dom Projekt i wiele innych .